27 травня – день міста Калуша – ВЕРХОВИНА СЬОГОДНІ

27 травня – день міста Калуша

 Сучасний Калуш завдячує розвитком своїм попереднім поколінням, які започаткували видобуток солі, пивоваріння, лиття дзвонів і створили місту вже на той час славу передового промислового центру. Сьогодні – це великий промисловий і культурний центр Західної України, про це пише сайт КАЛУШ СЬОГОДНІ з посиланням на Калуську міську раду.

На даний час у місті проживає понад 67 тис. осіб або майже 5% чисельності наявного населення області. Середній вік мешканця становить 40 років. Найбільш чисельною є вікова група 40–59 років, на яку припадає майже третина загальної чисельності населення міста; кожний п’ятий мешканець – це особа у віці до 20 років.

Основу промислового комплексу міста складають підприємства з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, виготовлення виробів із деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. За 2016 рік промисловими підприємствами м.Калуша реалізовано продукції (товарів, послуг) на 3 млрд.грн, що склало 8,5% загальнообласного обсягу.

У розрахунку на одну особу населення реалізовано промислової продукції на 44,3 тис.грн (по області – на 25,4 тис.грн), що відповідає 3 місцю серед міст обласного значення та районів.

Будівельні підприємства міста забезпечують 4% загальнообласних обсягів будівельних робіт. В середньому щорічно за останні 5 років приймалося в експлуатацію 105 квартир загальною  площею 14,5 тис.м2.

Підприємствами та організаціями міста за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2016 року освоєно 250,5 млн.грн капітальних інвестицій або 3,2%  загальнообласного обсягу,  що  відповідає  7 місцю  серед міст обласного значення та районів області. У розрахунку на одну особу населення освоєно 3,7 тис.грн, (в середньому по області – 5,8 тис.грн).

Інвесторами  з  13  країн  світу на кінець  2016 року  вкладено в економіку міста 230,7  млн.дол.  США   прямих   іноземних   інвестицій   (акціонерного   капіталу)  або  3422 дол. США  у  розрахунку  на  одну особу  населення,  що  є  найвищим  показником  в області (в середньому по області – 593,6 дол. США).

Значною є частка Калуша і в зовнішній торгівлі товарами. У минулому році питома вага суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності міста у загальнообласних обсягах експорту товарів склала 8,5%, імпорту – 13,1%. Партнерами міста були нерезиденти із 61 країни світу, яким відвантажено товарів на 46,2 млн.дол. США. Вагоме місце в експорті займали деревина і вироби з деревини, папір та картон, пластмаси, полімерні матеріали, продукти неорганічної хімії. Найбільші їх обсяги експортували до Швеції, Польщі, Білорусі, Республіки Молдова, Сербії, Казахстану. Загалом, у розрахунку на 1 мешканця міста експортовано товарів на 687 дол. США,  що  в 1,7 раза перевищує середньообласний показник.

Підприємства міста надавали і послуги закордонним партнерам, насамперед транспортні та з переробки матеріальних ресурсів.

Джерело:  КАЛУШ СЬОГОДНІ.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли, но что-то пошло не так (ФОТО)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*